Descarcă Ordinea intrării în concurs

***Pentru orice nelămurire contactați secretarii de comisii (vezi secțiunea Contact)

ORDINEA INTRARII ÎN CONCURS 

Comisia: Flaut / Oboi

 FLAUT 

Vineri 11 mai 2018                                                                                                                                Sala „Ioan Diaconu” (Nr. 38), Corp Muzică, CNAOB

Nr. crt.

Nume și Prenume Clasa /an studiu

Instituția de învățământ

Profesor Coordonator

Profesor Corepetitor Repertoriu

Ora

1

TCACI ALEXANDRA

V

Şc. Muz. „P.I.Ceaikovski” Tiraspol, Rep. Moldova

MOSEIKO GRIGORII LAVRINENKO MAXIM

P.Hindemith – Sonata pt. flaut și pian (II, III)

P.I. Ceaikovski – Cântec fără cuvinte

10:00

2

BRINZARI  IVAN

VI

Şc. Muz. „S.Rahmaninov” Rep. Moldova

MOSEIKO GRIGORII LAVRINENKO MAXIM

W.A.Mozart – Concert G dur (p. I)

A. Smelkov – Scherzino

3

SLEPŢOVA NATALIA X Şc. Muz. „S.Rahmaninov” Rep. Moldova TULCINSCHAIA MARINA

TESEOGLU IRINA

J.Andersen – Au bord de la mer, op. 9

E.Koller –Studiu nr. 3, caiet II

W. Popp – La Traviata Concert-Walzer , op 378

4

CARACAŞ IRINA

XI Institutul de Arte, Tiraspol, Rep. Moldova MOSEIKO GRIGORII LAVRINENKO MAXIM

V.S.Jian – Studiu nr.5

J.Ibert – Concert pentru flaut şi pian (p. I)

A.Casella – Sicilienne et Burlesque

5

ADOBROAEI IOANA BIANCA III Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași SANDU IOANA FILIPESCU LOREDANA

P.M.Dubois – Tic Tac

G.B.Somis – Tamburin

6

NEGREA GABRIELA V Col. Naț. de Artă “G. Apostu”, Bacău LEONTE FLORIN

STĂNESCU CĂTĂLIN

C-tin Dumitrescu – Dans țărănesc

Fr. Schubert – Moment muzical

11:00

 

7

VELEA MIHAI VIOREL V Col. Naț. de Artă “G. Apostu”, Bacău LEONTE FLORIN STĂNESCU CĂTĂLIN

L.van Beethoven – Dans scoțian

W.A.Mozart – Sonatina I (p.I)

8

WAVRE VIOLETA  MARIE-KALYPSO V Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași RUSU PAULA ACATRINEI SMARANDA

W.A.Mozart – Sonatina I (p.I)

D.Buciu – Mica romanță

9

ANGHELINEI CODRINA VI Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași POPA MIHAELA ACATRINEI SMARANDA

P. Constantinescu –Cântec vechi

W. Popp – Concert suedez (p.I)

10

DIONISIE ALEXANDRA CĂTĂLINA VI Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași RUSU PAULA ACATRINEI SMARANDA

G.P.Telemann – Sonata în Fa Major (p. I)

A. Dvorak – Humoresque

11

DOGARIU BIANCA VI Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași TOFAN SIMINA COSTEA CARMEN G.Fr. Handel – Sonata V (p I, II)

M. Negrea – Sara-n poarta

12

FILICĂ BIANCA ANDREEA VI Lic. de Arte “M. Sterian”, Buzău HOMOCEA IULIAN

BOROGHINĂ FLORENTIN

G.Fr.Handel – Sonata III (p.I, II)

R. Schumann – Visare

13

FLOREAN ALEXIA VI Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași POPA MIHAELA

ACATRINEI SMARANDA

G.Fr. Handel – Sonata în Fa Major (p. III, IV)

J. Demerssmann – Fantezie

14 FURNICĂ LIVIU GEORGE VI Şc. Gimnazială de Arte “N. Tonitza”, Bârlad PÎRVU AIDA MOCANU EMILIA

F.M.Veracini – Sonată (p. I, II)

H.Mancini – Polka

12:00

15

PETCU CODRIN CONSTANTIN VI Şc. de Artă “S. Celibidache”, Roman MOISE SERAFIM CIOTLOŞ CIPRIAN

A.M.Gretry – Concert C-dur

C-tin Dimitrescu – Dans ţărănesc

16 PINTILESCU ILINCA NICOLETA VI Col. Naț. de Artă “G. Apostu”, Bacău LEONTE FLORIN STĂNESCU CĂTĂLIN

G.P.Telemann – Sonata Fa Major (p. I)

J. Demersseman – Fantezia în Do Major (p. I)

17

SÎRBU MARTA SOFIA VI Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași TOFAN SIMINA COSTEA CARMEN

G.Fr.Handel – Sonata V (p.I, II)

A.Dvorak – Humoresque

18

COJOCARIU ALEXANDRA VII Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași TOFAN SIMINA COSTEA CARMEN

E. Kohler  – Studiu nr. 1

J.S.Bach – Sonata II (p. I)

19

DOROŞINCĂ ŞTEFANA VIII Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași TOFAN SIMINA COSTEA CARMEN

G.B.Pergolesi – Concert pt. flaut şi pian (p. I)

J. Massenet – Meditation

20 PRUTEANU RĂZVAN VIII Şc. Gimnazială de Arte “N. Tonitza”, Bârlad PÎRVU AIDA MOCANU EMILIA

F.Devienne – Conc. nr.2 Re M (p.I)

P.Morlacchi –Il pastore svizzero

21

COTRUŢĂ GABRIELA XI Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași APETROAIE ALIN ANTINIEA OANA

Wieniawski-Moyse –Stud. nr. 7

W.A.Mozart – Concert Sol Major (p. I)

E.Bozza – Image

13:00

 

22

LAZĂR TIMEEA IX Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași POPA MIHAELA ACATRINEI SMARANDA

A.Piazzola – Tango, étude nr.4

C.Chaminade – Concertino

C.P.Basacapol – Suita pt. flaut (p. I, IV, V)

15:00

 

23

MOŞUŢI IUSTINA

IX Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași POPA MIHAELA

ACATRINEI SMARANDA

K.Elert – Studiu nr.2

P.Elinescu – Introducere şi dansul vrăjitoarelor

C.Stamitz – Concert Sol Major (p.I )

24

OLĂRAŞU ILINCA TEODORA IX Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași APETROAIE ALIN

ANTINIEA OANA

A.Honneger – Danse de la chevre

E.Kohler – Studiul nr. 3, vol 3

J.S.Bach – Sonata VI

25

BANIŢĂ GEORGIANA X Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași POPA MIHAELA

ACATRINEI SMARANDA

G.Gariboldi – Studiu nr. 3

C.Ph.Bach – Sonata în la minor pt. flaut solo

P.Taffanel – Fantezia “Die freischutz”

16:00

26

PETCU MANUELA  ELENA X Col. Naț. de Artă “G. Apostu”, Bacău LEONTE FLORIN

STĂNESCU CĂTĂLIN

N.Paganini – Capriciul nr 20

J.S.Bach – Suita în do minor (p. I, II)

F.Danzi – Concertul în re minor (p. I)

 

27

RADU ANDRA X Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași POPA MIHAELA

ACATRINEI SMARANDA

E.Kohler – Studiul nr.4

J.S.Bach – Sonata V (p. III, IV)

Krakamp Bricialdi – Fantezia “La Traviata”

28 SUCEVEANU DELIA X Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași SANDU IOANA FILIPESCU LOREDANA

S.Mercadante – Concert în mi minor (p. II, III)

J.S.Bach – Sonata în Do Major (p. I,II)

E.Kohler – Studiul nr.3

17:00

 

OBOI

 Vineri 11 mai 2018                                                                                                                                Sala „Ioan Diaconu” (Nr. 38), Corp Muzică, CNAOB

Nr. crt.

Nume și prenume Clasa/An studiu Instituția de învățământ Profesor coordonator Profesor corepetitor  Repertoriu Ora
1 LOLESCU DARIA IV Lic. de Arte “D. Cuclin”, Galaţi NEGURĂ ANIŞOARA ACATRINEI SMARANDA

J.B.Lully – Piesă

W.Gluck – Uvertură

17:30

2

BĂLAN ANDREEA V Lic. de Arte “D. Cuclin”, Galaţi NEGURĂ ANIŞOARA ACATRINEI SMARANDA

W.A.Mozart – La cindarem la mano

E.Grieg – Cântecul lui Sloveig

3

HAŢEGAN THOMMAS V Lic. de Arte “D. Cuclin”, Galaţi NEGURĂ ANIŞOARA

ACATRINEI SMARANDA

I.I.Pleyel – Andante şi rondo

P.I.Ceaikovski – Cântec napolitan

4 ZOTA COSMINA VI Lic. de Arte “D. Cuclin”, Galaţi NEGURĂ ANIŞOARA ACATRINEI SMARANDA

P. Locatelli – Cantabile

D. Şostakovici – Cutiuţa muzicală

 OBOI

Sâmbătă 12 mai 2018                                                                                                     Sala „Ioan Diaconu” (Nr. 38), Corp Muzică, CNAOB

Nr. crt.

Nume și prenume Clasa/An studiu Instituția de învățământ Profesor

coordonator

Profesor

corepetitor

 Repertoriu Ora
1

 

 

2

RUSU DONIGHEVICI MONICA

 

 

BUTNARIU
TABITA

 

IV

 

 

V

Col. Naț. de Arte “G. Apostu”, Bacău

 

 

Col. Naț. de Artă “C.
Porumbescu”, Suceava

GORA-GIOSCĂŞ MIHAELA

 

 

 

BOLNAVU
VASILE

 

STĂNOIU CĂTĂLIN

 

 

MOROŞANU
ADRIAN

Blave – Siciliana

T.Albinoni – Soncert pt oboi (p. I)

 

 

 

 

 

10:00

 

 

 

3

GHEORMA NARCIS V Col. Naț. de Artă “C. Porumbescu”, Suceava BOLNAVU VASILE

MOROŞANU ADRIAN

H.Purcell – Arie

W.A.Mozart – Cântec de primăvară

4

MOISI ELENA ALBERTA V Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași MĂRDĂRESCU NICUŞOR FILIPESCU LOREDANA

Corelli-Barbirolli– Preludiu

Jan Ladislaw Düssek – Menuet

5 RUSU DONIGHEVICI EMILIAN VI Col. Naț. de Arte “G. Apostu”, Bacău GORA-GIOSCĂŞ MIHAELA STĂNOIU CĂTĂLIN

B. Marcello – Concert pt oboi nr.1 (p. I)

A.Ariosti – Allegro

6

APOPEI IRINEL MARCEL VII Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași GOROVEI ILIE FILIPESCU LOREDANA

Corelli-Barbirolli– Preludiu şi Gigă

Jan Ladislaw Düssek – Menuet

7

CANTEA ELISA IOANA VII Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași MĂRDĂRESCU NICUŞOR

FILIPESCU ALIN

A. Marcello – Concert în re minor (p. I)

L.van Beethoven – Menuet

8

LISNIC MARIUS GEORGE IX Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași GOROVEI ILIE FILIPESCU ALIN

L. Ferling – Studiu nr. 2

A. Legrun – Concert în RE major (p. I)

Teleman – Sonata (p. I,II)

11:00

9

SPIRIDON BÎRSAN ELENA IX Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași GOROVEI ILIE

FILIPESCU ALIN

L.Ferling – Studiu nr. 2

B.Marcello – Concert în do minor (p. II, III)

R.Schumann – Romanţă

10 MORUZ DRAGOŞ DUMITRU X Col .Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași GOROVEI ILIE FILIPESCU ALIN

L.Ferling – Studiu nr. 3

G.F.Handel – Sonata nr.1

V.Bellini – Concertino

11

AMARINEI RADU ŞTEFAN X Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași GOROVEI ILIE

FILIPESCU ALIN

L.Ferling – Studiu nr. 7

G.F.Handel – Sonata nr. 6 (p. I, II)

J.N.Hummel – Introducere şi Tema cu variaţiuni

12

ARUŞTEI DOROTHEEA XII Col. Naț. de Artă “O. Băncilă”, Iași GOROVEI ILIE

BOTEZ LUIZA

C.A.P. Braun – Capriciul nr. 9

Fr. Poulenc – Sonata pt. oboi (p. I, II)

J.Haydn – Concert pt. oboi în Do major (p. I)

12:00

Comisia: Clarinet / Fagot / Saxofon

CLARINET

Vineri 11 mai 2018                                                                                                                           Sala „Millo”, Corp Millo, CNAOB

Nr. crt.

Nume și Prenume Clasa /an studiu Instituția de învățământ Profesor Coordonator Profesor Corepetitor Repertoriu Ora

1

AILENEI TUDOR IV Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași CĂUNEAC IFTIMIE

FILIPESCU ALIN

W.A.Mozart-Dans German

A.Schonennbeck-Concert Oriental

10:00
2 MITITELU EDUARD VI Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași CĂUNEAC IFTIMIE FILIPESCU ALIN

V.Tuček-Concert pt.I

V.Jianu-Preludiu și Rigaudon

3

FLOREA SEBASTIAN LUIZ VII Şc. Gimnazială „V. Alecsandri” Vaslui BITU EDUARD

ŞNAIDER ANA MARIA

G. Ph.Telemann- Sonata nr.1, pt.I, II

V.Tuček – Concert

4

FIRA IOSIF VII Şc. Gimnazială „V. Alecsandri” Vaslui CĂUNEAC IFTIMIE ŞNAIDER ANA MARIA

M. Ravel – Habanera

C.M.vonWeber-Concertino

5 IVANCEA GEORGE VII Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași CĂUNEAC IFTIMIE FILIPESCU ALIN

C.M.vonWeber – Intr. și tema cu var.

M. Arnold – Sonatina pt.I

6

PANE PETRU MIHAI VII Şc. de Muzică nr.3 „Cuibul cu barză” București OVIDIU CAPLESCU

OXANA CORJOS

B. Kovacs – Hommage a Bach

A. Weber-Concert nr.1, pt.I

 

11:00

 

7 VASILIU FLORIN VII Şc. Gimnazială „V. Alecsandri” Vaslui BITU EDUARD ŞNAIDER ANA MARIA

G.Fr.Handel-Sonata nr.1, pt.I

C.M.vonWeber -Concertino

 

 

 

 

8

CRECIUN ANASTASIA VIII Lic. Rep. de Muzică „S. Rahmaninov” Chișinău LITVIN ALEXEI TESEOGLU IRINA

V. Poleacov-Scherzino

F. Krommer-Concert pt.I

9

CAROLI ALEXANDR XI Lic. Rep. de Muzică „S. Rahmaninov” Chișinău DUJA SIMION

TESEOGLU IRINA

B.Crusell-Concertino

O.Negruţa-Impromptu in Si M

B.A.Dicov-Studiu nr.21

10 AFTANASE TEODORA VIII Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași GUŢAN ANDREEA-THEODORINA COSTEA CARMEN

G.Fr. Handel-Sonata nr.1, pt. I- II

C.M.von Weber -Concertino

12:00

11

ENEA COSTEL VIII Şc. Gimnazială „V. Alecsandri” Vaslui CĂUNEAC IFTIMIE ŞNAIDER ANA MARIA

C.M.von Weber-Grand duo Concertino

A. Malcolm-Sonatină, pt.II-III

12

HANGANU ALEXANDRU IX Col. de Artă „N. Botgros” Soroca CIBOTARI VALERIU

COLŢOVA ALIONA

V.Tuček-Concert pt. I

O.Negruţa-Nocturnă

A.Ştarc-Studiul nr.7

13

NIŢICOI MARIO IX Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași GUŢAN ANDREEA-THEODORINA

COSTEA CARMEN

J.S.Bach -Sonata nr.2, pt.I

N. Paganini -Capriciul nr.1

C.M.vonWeber-Concertino

14

BȂZGĂ DRAGOŞ X Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași CĂUNEAC IFTIMIE FILIPESCU ALIN

B.Crussel-Concert nr.2, pt.I

Fr. Hydas-Fantezie

N. Paganini -Capriciu

15:00
15 BAZAN DIANA X Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași CĂUNEAC IFTIMIE FILIPESCU ALIN

B.Crussel – Concert nr.1. pt.I

H.Rabaud -Solo de Concert

C.Baerman – Studiul nr.1

16

COJOCARU ILIE GABRIEL XI Lic. de Artă „Șt. Luchian” Botoșani DRUŢU COSTEL ADRIAN MOROŞANU

L.Bassi-Fantesia Rigoletto

K.Kurpinskin-Concert

D.Ungureanu-Capriciu

17 SAVCIUC CRISTIAN XI Col. de Artă „N. Botgros” Soroca DUMINICĂ GHEORGHE COLŢOVA ALIONA

E.Gabler-Concert, pt.I

J.Mouquet-Solo de Concert

T.Biom-Studiu nr.51

16:00

 

18

CIOBANU VICTORIU XII Col. de Artă „N. Botgros” Soroca CIBOTARI VALERIU COLŢOVA ALIONA

F.Krommer-Concert, pt.I,II

O.Negruţa-Var. pe o tema de N. Paganini

C.Rosec -Studiul nr. 40

19 COBZARU ALBERT XII Col. Naț. de Artă „O. Băncilă”

Iași

CĂUNEAC IFTIMIE FILIPESCU ALIN

W.A. Mozart-Concert, Pt.I

L. Bassi-Fantezia Rigoletto

C. Baerman-Tarantelă

 FAGOT

Vineri 11 mai 2018                                                                                                                            Sala „Millo”, Corp Millo, CNAOB

Nr. Crt.

Nume și Prenume Clasa /an studiu Instituția de învățământ Profesor Coordonator Profesor Corepetitor Repertoriu

Ora

1

PIŢAI FRANCESCA V Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași LOGHIN FLORIN POPA CRISTIAN

R.Hanmer-Cȃntec fără cuvinte

Micul Vănător-Căntec pt.violoncel

17:00
2 SACALIUC ALEXANDRU V Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași LOGHIN FLORIN POPA CRISTIAN

W.Kittredge-Tenting Tonight

R.Hanmer-Walking tune

3

BUSUIANU ANDREI VI Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași LOGHIN FLORIN POPA CRISTIAN

C-tin Dumitescu-Cȃntec de leagan

K.Pivonka-Allegro

4 LUPU ANDREI XI Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași LOGHIN FLORIN POPA CRISTIAN

L.Milde-Studii de concert op.26, studiul nr.10

J.A.Koželuh-Concert pt.I

E.Bourdeau-Solo nr.1

 SAXOFON

Sâmbătă 12 mai 2018                                                                                                                            Sala „Millo”, Corp Millo, CNAOB

Nr. crt. Nume și Prenume Clasa /an studiu Instituția de învățământ Profesor Coordonator Profesor Corepetitor Repertoriu

Ora

1

LUPU GIULIAN-IOAN V Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași REUŢ LAURENŢIU FILIPESCU ALIN

J.Demersseman-Fantezie

G.M.Kalinkovich-Concert Capricio

 

9:00

 

2

PATRAŞ CRISTIAN VII Col. Naț. de Artă „C. Porumbescu” Suceava CONSTANTIN BOGDAN

MOROŞANU ADRIAN

W.A.Mozart-Concert pt. corn

K.Schoonenbeek-Fantezie

3 BOLOCA TUDOR-GABRIEL VIII Col. Naț. de Artă „C. Porumbescu” Suceava CONSTANTIN BOGDAN MOROŞANU ADRIAN

L.Vinci-Sonata

P.Iturralde-Pequena Czarda

4

DRENCEANU RAREŞ VIII Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași REUŢ LAURENŢIU FILIPESCU ALIN

P.Ituralde-Pequena Csardas

J.B.Singeleè-Fantezie Brilliante

5 STEMPEL EMANUEL VIII Col. Naț. de Artă „C. Porumbescu” Suceava CONSTANTIN BOGDAN MOROŞANU ADRIAN

M.Blavet-Adagio și Gigue

J.B.Singeele-Concertino op.78

 

 

6

HLEVCHUK GIULIAN IX Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași REUŢ LAURENŢIU FILIPESCU ALIN

C-tin Horceag-Studiu nr.135

J.M. Leclair-Adagio, Allemanda

J.Arban-Capriciu si variatiuni

10:00

7

COJOCARU ALEXANDRU-GABRIEL X Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași REUŢ LAURENŢIU FILIPESCU ALIN

C-tin Horgeag-Studiu nr.19

A.Piazzolla-Tango nr.1

J.Arban-Caprice et variations

8

SANDU CRISTI X Col. Naț. de Artă „N. Botgros” Soroca DUMINICĂ GHEORGHE COLŢOVA ALIONA

B.Marcello-Sonata in mib M

J.B.Singelee-Solo de Concert

G.Kloze-Studiu nr.1

9 TOPORĂSCU ANDREI SORIN XI Col. Naț. de Arta „O. Băncilă” Iași REUŢ LAURENŢIU FILIPESCU ALIN

J.Demersseman-Fantezie

C-tin Horceag-Studiul nr.135

D.Milhaud-Scaramouche pt.I

10

RUSU PETRU XII Col. Naț. de Artă „N. Botgros” Soroca DUMINICĂ GHEORGHE COLŢOVA ALIONA

G.Calincovici-Concert/Capriciu pe o temă de Paganini

A.Rivciun-Studiu de concert

E Koller-Studiu nr.52

 

 

 Comisia instrumente de alamă / percuție

 TROMBON

Vineri 11 Mai 2018                                                                                                                                      Instrumente de alamă – CNAOB

Nr. crt.

Nume și Prenume Clasa /an studiu Instituția de învățământ Profesor Coordonator Profesor Corepetitor Repertoriu

Ora

1

LECTMANOV MATVEI V Lic. Rep. de Muzică „S. Rahmaninov” Chișinău TULCINSCHI DUMITRU MAMALIGA MARINA

V.Blajevic–Concertul nr.1

G.Gershwin – Prelude

10:00

2

TABUNȘCIC OLAN XI Lic. Rep. de Muzică „S. Rahmaninov” Chișinău TULCINSCHI DUMITRU

MAMALIGA MARINA

V.Blajevic – Piesa simfonică

A.Piazzolla – Meditango

V.Blajevic – Studiul nr.21

3 MIHĂILĂ NICUȘOR XI Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași ADAMACHI LIVIU RĂZVAN POPA CRISTIAN

G.Rossari-Studiul nr.9

W.A.Mozart-Rondo

Reiche-Concertul Nr.1

TUBĂ

Vineri 11 Mai 2018                                                                                                                                      Instrumente de alamă – CNAOB

Nr. crt.

Nume și Prenume Clasa /an studiu Instituția de învățământ Profesor Coordonator Profesor Corepetitor Repertoriu

Ora

4

BLĂNIȚĂ ALEXANADRU IX Lic. tehnologic „Ion Mincu” Vaslui TALMACIU ROMEO

ȘNAIDER ANA MARIA

Gh.Paunescu – Nocturna

A.R.Ranger – Carnaval de Venice

A.M.Lagorce – Studiul nr.18

5

TIHONIAC MSTILAV XI Lic. Rep. de Muzică „S. Rahmaninov” Chișinău TULCINSHI DUMITRU

MAMALIGA MARINA

V.Lebedev – Concert

D.Ionel – Dans Românesc nr.2

V.Blajevic – Studiul nr.50

6

ISBĂȘESCU SEBASTIAN X Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași ADAMACHI LIVIU RAZVAN

POPA CRISTIAN

W.A.Mozart – Concertul nr.3

Marcello – Sonata nr.4

Koprash – Studiul nr.38

11:00

7

GUȚU NICOLAE Anul I Univ. de Arte „G. Enescu” Iași ADAMACHI LIVIU RAZVAN

COLȚOVA ALIONA

F.David-Concertino

V.Blajevici-Concert nr.2

V.Blajevici-Studiul nr.11

BARITON

Vineri 11 Mai 2018                                                                                                                                      Instrumente de alamă – CNAOB

Nr. crt. Nume și Prenume Clasa /an studiu Instituția de învățământ Profesor Coordonator Profesor Corepetitor Repertoriu

Ora

8

MIDONI MARIN XI Col. de Artă „N. Botgros” Soroca CIBOTARI VALERIU

COLȚOVA ALIONA

V.Blajevichi – Concertul nr.5

C.Saint-Saens – Cavatina

Calle – Studiul nr.30

TROMPETĂ

Vineri 11 Mai 2018                                                                                                                                    Instrumente de alamă  –  CNAOB

Nr. crt. Nume și Prenume Clasa /an studiu Instituția de învățământ Profesor Coordonator Profesor Corepetitor Repertoriu

Ora

1

ROTĂRESCU IOAN I Lic. de Artă „Șt. Luchian” Botoșani MANTA IONUȚ MOROȘAU ADRIAN

V.Scelokov – Concert pt. Copii

J.S.Bach – Temă cu variatiuni

11:40
2 BUHAI RARES CRISTIAN IV Șc. Gimnazială ,,V. Alecsandri” Vaslui TALMACIU ROMEO ȘNAIDER ANA MARIA

C.Grundmar – Conversation fur cornete

W.A.Mozart – Sonatina

3

CRISTEA ȘTEFAN VI Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași SERGIU SANDU SMARANDA ACATRINEI

W.Scelokov – Mic concert

J.Krumpfe – Variatiuni după C.Ph.E.Bach

12:00
4 GHERGHEL ANDREI ALEXANDRU VI Șc. de Arte „S. Celibidache” Roman ZAMA VASILE IULIAN CIOTLOȘ CIPRIAN

R.Louthe – Concertino de concurs

C.Ph.E.Bach – Temă cu variatiuni

5

LUCHIAN OVIDIU VI Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași SERGIU SANDU SMARANDA ACATRINEI

V.Scelokov – Mic concert

J.Krumpfe – Variatiuni după C.Ph.E.Bach

6 STANCIU ȘTEFAN VII Șc. de Arte „S. Celibidache” Roman ZAMA VASILE IULIAN CIOTLOȘ CIPRIAN

N.Rahov – Vocalize

T.Albinoni – Concert in MiB M p. I-II

7

CIUBOTARIU ROBERT VIII Şc. Gimnazială „C-tin Parfene” Vaslui ADRIAN CALIN-SERGIU SANDU SMARANDA ACATRINEI

L.Kogan – Concert

B.Marcello – Sonata nr.1, p.I-II

8 BACALIM VALENTIN IX Col. de Artă „N. Botgros” Soroca BOLDESCU MIHAIL RUSNAC IRINA

T.Albinoni – Concert es-dur misc. I-II

O.Negruta – Piesa pe teme moldovenești

S.Bolotin – Studiul nr.4 Es-dur

13.00

PAUZĂ DE MASĂ: ORA 13:15-15:00

9

HUȚULEAC IUSTIN NICUSOR IX Lic. Pedagogic „I. Popescu” Bârlad PÎRVU MARIUS MOCANU EMILIA

J.Arban – Studiul

P.Baldazari – Sonata pentru trompeta și pian

Scerlokov – Concertul nr.1 p.I pentru trompeta și pian

15:00
10 JOSAN ȘTEFAN X Col. de Artă „N. Botgros” Soroca VRABII SERGIU RUSNAC IRINA

J.Arban – Variatiuni pe tema ,,Norma”

J.Levvi – Grand rusian fantasia

G.Branici – Studiul nr.10

11

ROMAN DAVID XI Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași SERGIU SANDU SMARANDA ACATRINEI

G.Cords – Concert Fantezie

S.Pautza – Doua preludii

J.B.Arban – Carnaval Venețian, var.I

12 LUNCĂ CODRIN CRISTIAN XII Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași SERGIU SANDU SMARANDA ACATRINEI

G. Enescu – Legenda

J. Haydn – Concert, p.I

O. Bohme – Studiul nr.2

16:00

CORN

Vineri 11 Mai 2018                                                                                                                                      Instrumente de alamă  –  CNAOB

Nr. crt.

Nume și Prenume Clasa /an studiu Instituția de învățământ Profesor Coordonator Profesor Corepetitor Repertoriu Ora
1 FRONEA ȘTEFANA MARIA V Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași MUSTEAȚĂ NICOLAE LUIZA BOTEZ

F.Schubert – Teiul

F.Comisel – Recolte bogate

16:15

2

POPA DAVID MIHAIL VI Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași MUSTEAȚĂ NICOLAE LUIZA BOTEZ

F.Schubert – Cântece de leagăn

D.Cabalevsky – Răsunet tineresc

3 AMBROSĂ OCTAV GEORGE X Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași MUSTEAȚĂ NICOLAE LUIZA BOTEZ

W.A.Mozart–Conc. nr.2 p.I

C.Saint-Saens – Piesa de concert – tema cu variatiuni

G.Kopprasch – Caietul 2 studiul nr.50

4

AGAPE COSMIN CRISTINEL XI Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași MUSTEAȚĂ NICOLAE LUIZA BOTEZ

L.van Beethoven – Sonata in fa p.I

R.Strauss – Conc. nr.1 p.I

M.Alphonse – Caietul nr.4 studiul nr.7

5

BĂSĂSCU SERGIU ANUL II Univ. Naț. de Arte „G. Enescu” Iași UNIV. DR. PETREA GÎSCĂ LECT. UNIV.DR. ENOIU ANDREI

R.Strauss – Conc. nr.1 p.I

Gh.Paunescu – Nocturna pt.corn si orch.

H.Kling – Studiul nr.9

17:00
6 ICHIM FLORINA ALEXANDRA ANUL II Univ. Naț. de Arte „G. Enescu” Iași UNIV. DR. PETREA GÎSCĂ LECT.UNIV.DR. ENOIU ANDREI

K.Matys – Conc. nr.3 p.I

Fr.Strauss – Fantezie pt. Corn op.2

F.Galles – Studiul nr.78

7

BORTOS CRISTIAN GABRIEL ANUL III Univ. Naț. de Arte „G. Enescu” Iași UNIV.DR. PETREA GÎSCĂ LECT.UNIV.DR. ENOIU ANDREI

F.Galles – Studiul nr.36

W.A.Mozart–Conc. nr.4 p.I

C.Dimitrescu–Dans Țărănesc

PERCUȚIE

Sâmbătă 12 Mai 2018                                                                                                             Sală Percuție, Corp Cultură Generală a CNAOB

Nr. crt.

Nume și Prenume Clasa /an studiu Instituția de învățământ Profesor Coordonator Profesor Corepetitor Repertoriu Ora
1 GRIGORAȘ VLAD ȘTEFAN V Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași RUSU IUSTIN PINTILIE PAUL

M.Petters – Yellow after the rain

A.Cerepnin – Sonatina pt. timpani p.I-II

10:00

2

VOICESCU MARA IOANA VI Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași RUSU IUSTIN PINTILIE PAUL

A.Gomez – Rain Dance

J.Mckenzie – Concertino for timpani

3 ILIESCU CRISTINA VIII Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași CONSTANTINESCU DAN GEORGE

J.Campbell–Engine Room

A.Gomez – Gitano

4

ACHIREI EMILIAN MIHAI IX Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași CONSTANTINESCU DAN GEORGE

M.Petters – Etude no.2 for snare and 2 tom-toms

S.Ianculov – Vodopad

N.Rosauro – Prelude no.1

 Comisia nai/fluier

 FLUIER

Sâmbătă 11 Mai 2018                                                                                                                Sala nr.1, Corp Muzică

Nr. crt.

Nume și Prenume Clasa /an studiu Instituția de învățământ Profesor Coordonator Profesor Corepetitor Repertoriu Ora
1 STAHI NICHITA I Lic. Rep. de Muzică „C. Porumbescu” Chișinău NEGURĂ ION CIUICO INA

K.Gluck-Concert G-dur, p.II-III

J.S.Bach-Menuet și Badinerie

14:00

2

JALOBĂ CORNEL II Lic. Rep. de Muzică „C. Porumbescu” Chișinău NEGURĂ ION CIUICO INA

Dj.Pergolessi-Concert G-dur, p.I

W.A.Mozart-Rondo în stil turcesc

3 RADU TATARU-ZUCA II Lic. Rep. de Muzică „C. Porumbescu” Chișinău NEGURĂ ION CIUICO INA

A.Vivaldi-Sonata III, p.I-II

G.Dinicu-Hora Spicatto

4

CIULEAC SORIN III Lic. Rep. de Muzică „C. Porumbescu” Chișinău NEGURĂ ȘTEFAN CIUICO INA

W.A.Mozart-Concert D-dur, p.I

P.Dinjos-Suită de melodii tradiționale

5 MARISTAN VALENTIN III Lic. Rep. de Muzică „C. Porumbescu” Chișinău MALCOCI ION IONICĂ LUMINIȚA

G.Pergolessi-Concert C-dur, p.I

Tradițional-Suită de melodii populare

6

VLADIMIR ALEXANDRU III Lic. Rep. de Muzică „C. Porumbescu” Chișinău NEGURĂ ION CIUICO INA

K.Stamitz-Concert G-dur, p.I

A.Fuzstenberg-L’oiseau des Bois

 NAI 

Vineri 11 mai 2018                                                                                                            Sala 1, Corp Muzică, CNAOB

Nr. crt.

Nume și Prenume Clasa /an studiu Instituția de învățământ Profesor Coordonator Profesor Corepetitor Repertoriu

Ora

1

BLOGIN CRISTIAN VI Lic. Rep. de Muzică „C. Porumbescu” Chișinău MALCOCI ION IONICĂ LUMINIȚA

A.Vivaldi-Concert G-dur,p.II-III

G.Zamfir-Tarantella

15:00
2 LUNGU CĂTĂLINA VI Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași FERARIU MĂDĂLINA POPA CRISTIAN

G.Zamfir-Melodie

Tradiționale-De când ne-a aflat mulțimea

3

VERHOVEȚCHII ANA VI Lic. Rep. de Muzică „C. Porumbescu” Chișinău NEGURĂ ION CIUICO INA

Dj.Pergolessi-Concert G-dur,p.I

C.Arvinte-Suită de melodii tradiționale

4 SULEAC ALEXANDRU VII Lic. Rep. de Muzică „C. Porumbescu” Chișinău MALCOCI ION IONICĂ LUMINIȚA

B.Dubosarschi-Concert Vivaldiana, p.I

C.Dimitrescu-Dans țărănesc

5

TOFAN TEONA VII Col. Naț. de Artă „O. Băncilă” Iași FERARIU MĂDĂLINA POPA CRISTIAN

G.Zamfir-Tarantella

G.P.Telemann-Konzert E-moll, p.I

6 ROTARU OLGA VIII Lic. Rep. de Muzică „C. Porumbescu” Chișinău NEGURĂ ȘTEFAN CIUICO INA

Vinci-Sonata D-dur, p.I-II

C.Arvinte-Suită de melodii tradiționale

7

ZIMENS ANASTASIA IX Lic. Rep. de Muzică „C. Porumbescu” Chișinău NEGURĂ ION IONICĂ LUMINIȚA

D.Pergolessi-Concert G-dur, p.I

Slovacec-Impromtu

16:00
8 BORDIAN CEZAR-PETRU X Lic. Rep. de Muzică „C. Porumbescu” Chișinău NEGURĂ ION IONICĂ LUMINIȚA

W.A.Mozart-Concert No.1, G-dur

G.Pugnani-Carnaval Venețian

9

BABIN ADRIANA XI Lic. Rep. de Muzică „C. Porumbescu” Chișinău NEGURĂ ION IONICĂ LUMINIȚA

W.A.Mozart-Concert C-dur

G.Veroi-Trovatore, aranj. de J.B.Singelee

 

Note:
Candidații trebuie să se prezinte cu minim 20 minute înaintea orei programate.
Programul va fi prezentat din memorie, fără repetiţii. În cazul lucrărilor moderne sau contemporane, dacă este necesar, se va interpreta pe note.
Repertoriul comunicat în fişa de înscriere nu poate fi modificat ulterior.
Concurenții  trebuie să aducă copii ale partiturilor cu acompaniament.
Accesul publicului la toate etapele concursului va fi liber.